MAP Haritalar

Tayland İssan bölgesi:

Elif ile turumuzun İssan bölgesinde geçen kısmı, Kamboçya ve Laos sınırını takip ederek güneyden kuzeye doğru devam etmiştir. Yollarda ciddi tırmanışlar yoktu fakat ufak iniş çıkışlar, virajlar bisiklete binmeyi keyifli hale getirmiştir.

Tayland Nan Bölgesi, Kamboçya Siem Riep Arası İzlediğimiz Güzergah:

Nan bölgesi Tayland’ın en dağlık bölümü olmasa da en zor bölümü oldu bizim için. Haritada Nan’a her baktığımda yeşil ormanların içinde bitmek bilmez tırmanışları terar hatırlıyorum.

Kuzey Laos

Kuzey Laos bir çok bisikletçinin tur yaptığı, dünyanın en popüler rotalarından birisidir. Sebebi Laosta çok ucuza tur yapabilmek değildir. Sonu gelmeyen dağlar, yemyeşil doğası ve bisikletin üzerindeyken sizi en çok mutlu eden şey çocukların ilgisidir. Burada geçtiğimiz rota, özellikle Phongsali hem Laos’un kötü geçmişini, hemde inanılmaz doğasını bisikletçilere sunar.

Kuzey Tayland ve Mae Hongson

Kuzey Tayland’da geçtiğimiz yerler, özelliklede Mae Sot, Mae Sariang, Mae Hongson, Pai bölgesi Tayland’da ki en güzel ve en zor yerlerdendi. Burada ki dağlar hiç bir yerde göremeyeceğiniz kadar dik yollar ile çevrilidir. Burası geçen her bisiketçinin hafızasında kalacaktır.  

Güney Tayland 1

Malezya dönüşü ikinci defa geçtiğimiz Güney Tayland’da çok fazla vakit kaybetmemeye, bir an önce kuzeye gitmeye odaklandık. Bu yüzden de çoğu ikinci defa geçtiğimiz yollarda süratle yol aldık.

İndonezya, Sumatra

İndonezya’da, Sumatrada geçen günler çok kolay değildi. Bisiklte binmek için zor bir ülke, zor insanlar. Fakat doğası herşeye değer. Geride kalan günlere baktığımda Sumatra aklımda muhteşem doğası ile kaldı.

Malezya

Bisiklet için dünyanın en güzel ülkelerinden birisi değil elbette ama sabırla üzerinden bisikletle geçen insanlara bir şeyler kattığı kesin Malezyanın. 

Güney Tayland 2

Güney Tayland’da bisiklete binmek 5 yıldızlı otelde bir hafta geçirmek gibidir. Bisikletten inince yaptıracağınız masajlar, yiyeceğiniz yemekler, gideceğiniz barlar ve göreceğiniz saygı sonsuzdur. Tabi bisiklet mağazalarının kalitesinide unutmamak lazım. Eğer bisiklete binerken başım ağrımasın diyenlerdenseniz Güney Tayland tam sizlik.

2 thoughts on “MAP Haritalar

  1. Teşekkürler Evrimciğim. Harita bütün bilinmezlerimizi çözdü:)Hayal edemiyorduk bir türlü anlatmış olduğun bölgeleri.

  2. Çok detaylı anlatıma sahip kaliteli bir tura Dünyada nadir güzellikleri bizlerle paylaşıp altına imza atıp bir ilki gerçekleştiriyorsunuz çok teşekkürler.. 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s