Nerelerde kaldık

This slideshow requires JavaScript.

Konaklama yerlerimiz ilk başlarda oteller olsada son zamanlarda daha çok kamp kurmayı terçih ettik. Son Tayland günlerimizde 2 haftada sadece 2 gün otelde kaldık. Geri kalanı hep kamptı. Peki en güzel kamp yeri sıralaması yapmak gerekirse benim kişisel listem aşağıda.

1 Kaplıcalar,

Fotoğrafa bakınca ne kadar keyifli bir kamp alanı olacağını tahmin edebilirsiniz. Birde uzun süren bir bisiklet yolculuğunun ardında sıcak suda vücudunuzun iyice gevşediğini hayal edin, derin bir uyku için daha uygun bir yer bulamazsınız.

2. Tapınaklar.

Geleneksel Budist yaşantısına bir miktar dahil olmak isterseniz tapınaklar konaklamak için en uygun mekanlardan. Buradaki sakin yaşantının büyük bir kısmını gözlemleme şansına sahipsiniz. Fakat dine bir mekan olduğunu her zaman hatırlamak ve belli bir ölçüde saygılı olmak şart.

3 National Parklar

Milli parklarda gece boyunca güvenlik bulunur ve eğer bir ihtiyacınız varsa size herzaman yardımcı olurlar. Duş sıcak su ve yemek genellikle bulunur. Kuş sesleri ile uyanmak isteyenler için.

4 Polis karakolları

Sanırım daha güvenli bir yer olamaz, en azından Tayland’da. Burada polis karakolları her zaman geniş bir bahçeye sahiptir. Sadece sormanız yeterlidir. Eğer bahçeleri yoksa yada gece yağmurlu olacağını düşünüyorlarsa size kapalı bir yer ayarlarlar. Duş ve sıcak su mutlaka vardır. Buraya gelirseniz polis karakollarında kamp yapmanızı tavsiye ederim. Tabi bunun sadece Tayland’da güvenli olacağının altını çizelim.

Advertisements

2 thoughts on “Nerelerde kaldık

  1. Sağlığım ve zamanım el verir ise bu bilgiler epey işime yarayacak, bakii sevgi ve selamlar, yolunuz ve şansınız hep açık olsun 🙂

  2. Çok yararlı bilgiler. Tur bisikletçilerinin ve gezginlerin çok faydalanacakları bilgiler.Kaplıcalar çok güzel bir seçim olmalı.Milli parklar ve karakollarda iyi çözüm.Milli parklarımız çok olmasada kalma imkanları var,fakat polis karakollarımız için ayni şeyleri söyleyemeyiz. Belki ilerde olabilir.İbadethaneler bu amaçla kullanılabilir. Ancak ilave bölümler yapılmalı,bir takım değişikler olmalı. Osmanlı ve Selçuklu dönemlerindeki kervansaraylar yolcuların ağırlanmaı içindi. Köylerdeki köy odalarıda bu amaçlı.Fakat kapitalizm bu bila ücretsiz yerlerin olmasına tahammüllü değil.Birilerinin çıkarları zedeleniyor diye düşünüyorlar.
    Evrimciğim,Elifciğim turunuzun her anı çok güzel ve değerli.Anlatımlarınız,fotograflarınız,olaylara bakışınız mükemmel. Sizlerle gurur duyuyor ve öpüyorum….

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s