Bangkok ve Kanchanaburi

Merhaba blog,

Elif ile beraber Bangkok’tan Kanchanaburi’ye tren ile geçmeye karar verdik. Bangkok ve cevresindeki trafik o kadar yoğun ki bisiklete binmek işkenceye dönüşebiliyor. Daha önce şehirin dışına bisikletle çıkmıştım ve sanayii sitelerinin, kamyon trafiğinin arasında geçen yolculuğumu pek te keyifli hatırlamıyorum.

Tren ulaşımı burada çok ucuz ve keyifli bir yolculuk. Bisikletler ile aynı vagonda seyahat ettiğimiz için içimiz oldukça rahattı. Tren Kanchanaburiye prinç tarlalarının ve ufak köylerin arasında gitti. Ben kendimi ana yola paralel giden bir tren yolculuğuna hazırladığımdan adeta bitki tünelinin içerisinde gidiyormuş gibi devam eden bir tren yolculuğu benim için büyük bir keyif oldu.

Kanchanaburide daha önce kalmış olmanın avantajı ile en ekonomik ve en güzel manzaralı otele yerleştik. Elif pek farkında olmasada bilmediğin bir şehirde saatlerce otel aramak bazen çok yorucu olabiliyor. Hele bir de yorgun, aç ve bir an önce temizlenmek istiyorsan. Biz tüm bu yorucu işi 5dk da hallettik ve şehiri gezmeye koyulduk. Kanchanaburi’de olmak yada Bangkok’tan kurtulmuş olmak ikimiz içinde iyi oldu sanırım. Burada artık kaldığımız yerde, insanlar da, yediğimiz yemeklerde daha güzel geliyor bize.

Kanchanaburide ilk bisiklet turumuzu da yaptık. Yaklaşık 40km ısınma turumuzda kent ten biraz uzaklaşıp ufak köylere doğru gittik. Yolda Elif bol bol fotoğraf çekti. Sanırım gördüğü hiç bir şeyi kaçırmak istemiyor. Bu da benim avantajıma tabii; tur boyunca bir sürü fotoğrafım olacak.

Sanırım yarın Kanchanaburiden güneye doğru yola çıkacağız. Bisikletin üzerinde yükle (Ben bunu yürüyen eve benzetiyorum, üzerinde çadırından yemeğine kıyafetlerine kadar herşeyi taşıdığım için) ilk turumuzu yapacağız. Turumuzun ilk yolculuğunuda şans eseri köylerin arasından yapacağız. Daha önce gitmediğim bir yol olduğu için sabah erken çıkmamız gerekecektir. Ben sanırım bu ara yolları daha çok seviyorum. Hem çok fazla araba bu yolları tercih etmiyor, hemde trafik daha yavaş akıyor. Yollar ağaçlarla kaplı olduğundan da serin ve tozsuz bir yolculuk yapıyorsunuz. Ayrıca yollarda yeme içme konusunda hiçbir sıkıntı olmuyor. Sık sık yerel yemekler yapan köy lokantaları bulunuyor.

Advertisements

One thought on “Bangkok ve Kanchanaburi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s